%90 Ekran-Cisim Oranına Sahip Galaxy S9, Böyle Görünecek

ÇOK BÜYÜK tasarım değişiklikleri beklenmeyen Galaxy S9 ile Samsung’un kendi ekran-beden oranı rekorunu kırması bekleniyor. Benjamin Geskin, %90 ekran-cisim oranı bulunacak Galaxy S9’a ait bazı görseller paylaştı.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9’un %90 oranında bir ekran-ceset oranına sahip olabileceğinin haberini daha önce sizinle paylaşmıştık. Hala aksini söyleyen bir akıntı olmamakla birlikte %90 ekran-gövde oranına sahip Galaxy S9’un nasıl görünebileceğine dair ilk konsept görüntü ortaya çıktı.

Konsept tasarıma kadar Samsung, ekran-beden oranını arttırmak için ilk olarak Galaxy S8 ve Note 8’de yer alan ekranın alt çerçevesini ortadan kaldırıyor. Böylece cihazın üç tarafında da iPhone X’dan bile çok daha ince bir çerçeve kalmış oluyor. Kavisli kenarların da etkisi ile bu ince çerçeveler, kullanıcı kadar fark edilmeyecektir.

Tümü bu dek da yok; Samsung ekranın üzerinde bulunan çerçeveyi de sadece ahize, kamera ve sensörlerin sığabileceği kadar inceltiyor. Böylece ekranın üzerinde bir bildirim çubuğundan hallice, yanlarda ve ekranın aşağı ise fark edilmeyecek dek ince bir çerçeve kalmış oluyor.

Bir diğer tasarım değişikliği de cihazın arkadaki panelinde gerçekleşiyor. Galaxy S9 ile birlikte öncelikle bir Galaxy S serisi aygıt çift kameraya kavuşuyor. Lakin bu çift kamera Galaxy Note 8’in tersine dikey olarak konumlandırılacak. Ayrıca parmak izi tarayıcı da kameraların altına yerleştirilecek, bu nedenle kullanıcılar tarayıcıya daha basit ulaşacaklar.

Yeni Galaxy S9 tasarımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz ve sizce böyle bir tasarıma sahip Galaxy S9’un fiyatı ne olur? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak : https://www.sammobile.com/2017/11/28/poll-check-concept-images-galaxy-s9-minimal-bezels/


Bir Cevap Yazın