Apple, Önümüzdeki Yıl 3 Farklı iPhone X Model Tanıtacak

Apple, bu yıl iPhone’un 10. yılına özel olarak satışa sunduğu iPhone X’dan fazla hoşnut kaldı. Şirket, şimdiden gelecek senenin planlarını yapmaya başladı.

Apple, eninde sonunda tüm iPhone modellerini, tıpkı iPhone X’da olduğu gibi çerçevesiz ekranla birlikte çıkaracaktır. Bu ekranlara sahip telefonların hangi isimlerle çıkacağı ise şu aniçin bilinmiyor. Bu sene çıkan amiral gemilerinin en küçüğü olan iPhone 8’de 4.7 inçlik bir ekran vardı. Apple, önümüzdeki sene çıkacak telefonlarda bu ebat standardına bol farklılık getirecek.

CURVED Labs’in yayınladığı yeni bir videoya tarafından önümüzdeki sene iPhone XS, iPhone X ve iPhone X Plus modellerinde 3 çerçevesiz ekranlı telefon göreceğiz. Normalde iPhone SE adı aşağıda çıkan telefonu iPhone XS yaparak ufak boyutlu amiral gemilerine yeni bir soluk getirmek isteyen şirket, iPhone SE’nin tasarım ve boyutuna, iPhone X’da bulunan bazı kilit özellikleri ekleyecek.

Bildiğiniz gibi iPhone X’da 5.8 inçlik bir ekran var. Önümüzdeki sene çıkacak modelde de aynı şekilde aynı ekran boyutlarını görmeyi umuyoruz. Bu telefonun büyüklüğünü yetkisiz bulan kullanıcılar için ise, daha büyük boyutlu bir iPhone X Plus sunulacak. Bu telefon, iPhone’un öteki modellerine tarafından daha uzun bir batarya ömrü sunacak.

acilen bütün bu bilgiler birer sızıntıdan ibaret, ancak bildiğiniz gibi burada yaptığımız akış haberlerinin büyük bir yüzdesi daha sonradan reel bir veri olarak karşımıza çıkabiliyor. Sonuçta ‘ateş olmayan yerden duman çıkmaz’ diyen atalarımız, bunu gereksiz yere söylemiş olamaz.

Peki sizce iPhone X’un böyle 3 öbür modele ayrılması, Apple kullanıcılarını daha fazla memnun eder mi?


Bir Cevap Yazın