Bundan Böyle 10.000 Dolara Fazla Yakın Olan Bitcoin, Peş Peşe İki Rekor Daha Kırdı!

En değerli kripto para birimi Bitcoin dur durak bilmediği yükselişini sürdürüyor. 10.000 dolarlık tarihi baraja artık fazla yakında olacak olan sanal para, bu sabaha karşısında önce 9.000 dolar ve gerisinde 9.500 dolarlık barajı dakikalar içinde geçti.

Son ayların en çok kazandıran yatırımı Bitcoin, kontrolsüz yükselişiyle mevcut ekonomik sistemleri ve onların yöneticilerini bile şaşırtıyor. Demin birkaç ay önce 5.500 dolarlık barajı geçtiğinde neler olacağını düşünmeye başladığımız Bitcoin, artık 10.000 dolara fazla yakın. 

Bu yıl %869 oranında layık şampiyon Bitcoin, pazar günü 9.400 dolarlık barajı geçmiş ve ardından gerileme yaşamıştı. Bu sabaha aleyhinde, önce 9.000 ve ardında 9.600 doların üzerine meydana çıkan birimi bu haberin yazıldığı saat itibariyle, 9633 dolardan operasyon görüyor.

Black Friday Bitcoin’e yaradı:

Ekonomi uzmanı Brian Kelly, bu ani yükselişin ardında tüm dünyayı kasıp kavuran alışveriş furyası Black Friday olduğunu düşünüyor.

ABD’nin en büyük kirpto ekonomi aracı Coinbase geçtiğimiz perşembe 100.00 yeni aza alımı yaptığını açıkladı. Son günlerde 13.1 milyon kişinin kullandığı brokerlık servisi, geçtiğimiz sene kasım ayında yalnızca 4.9 milyon kullanıcıya sahipti.

Bir yana değeri yükselirken daha çok insanın yatırımcı olması, Bitcoin’in hacmini genişletiyor.  Uzmanlar, Bitcoin’in geleceği için net bir şey söyleyemeseler de devletler, durumu denetim altına almak istiyorlar. 

Kripto ekonomi, hiçbir devletin kontrolü altında olmadığından kendi ekonomik sistemini yaratmaya devam ediyor. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve Litecoin gibi daha ucuz birimler de yükseliş eğilimi gösteriyor.

Kaynak : https://www.cnbc.com/2017/11/26/bitcoin-surges-to-new-record-high-cryptocurrency-news.html


Bir Cevap Yazın