Dünya’nın Düz Olduğuna Önemli Önemli İnanan 5 Ünlü Ad

Fiilen, hayatlarını Dünya’nın düz olduğuna inanarak geçiren ahali var, hatta bu listedeki gibi toplumsal figürler de onların arasında.

Hocam hayatın bu kısmını geçemiyor muyuz, çalışmıyor mu bu kumanda? Hayır, illa oysa duyduklarımız beyinlerimizi mi yakıt, gördüklerimizi gözlerimizi mi kanatacak? 

Dünya’nın düz olduğu düşüncesine ilişkin kurulan vakıflar, yapılan etkinlikler ve üye sayıları gitgide artıyor. Bilişim çağında yoldan çıkmış kilisenin hüküm sürdüğü Galileo çağına dönüyoruz. Bilim insanları, böylesine boş fikirlerin ortadan kalkması için yersiz mesailer harcamak zorunda kalıyorlar. Artık yaklaşık olarak haftada iki defa Düz Dünya haberini sizlere sunuyoruz. 

Arkadaşlar, 2017 yılında yaşıyoruz. Bu olağandışı şekilde yayılan abuk subuk teori çevresindeki insanlar aralarında ünlüler de var. Yani nereden veya nasıl çıktı agnostik lakin internetin en kötü yüzü böyle saçmalıkların bir anda yayılması olabiliyor. 

Toplumsal figürlerin, bireysel fikir ve düşüncelerimize tesir etmemesi gerektiğini bir defa daha vurgulayan listeye hazır mıyız?

Basketbolcu Kyrie Irving:

Profesyonel NBA oyuncularından olan Irving, bir dönem Cleveland Cavaliers’da forma giymişti. Dünyanın parasını kazandı ve Dünya’nın düz olduğunu düşünüyor.

Rapçi B.o.B:

Rezaleti ektedir:

Tila Tequila:

Vietnam asıllı Amerikalı model, şarkıcı ve sunucu. İkamet ettiği yer Batı Hollywood, Kaliforniya. İnandığı şey Dünya’nın düz olduğu.

Freddie Flintoff:

Profesyonel kriketçi. Biz öyle bilmeyiz kriket sporunu fakat sporcuların bu fikirlere eğili olmasın lütfen artık. Çeviklik, ahlaklılık tamam da peki akıl?

Basketbolcu Shaquille O’Neal:

Yapma Shap yapma. Sen gene potaları kır, savunmaları del, but numaranla haber ol, Semih Erden’le şakalaş ama bunu yapma Shaq! (senin yüzünden Shaqtin’ A Fool’u da izlemeyeceğiz o olacak)

Kaynak : http://www.iflscience.com/brain/six-celebrities-who-honestly-believe-the-earth-is-flat/all/


Bir Cevap Yazın