Harikulade Teori: Jigsaw, Yoksa ‘Evde Kimsesiz Filmindeki’ Küçük Haylaz mı?

90’lı yılların en meşhur filmlerinden biri olan Evde Tek Başına için atılan bir teori, büyük şaşırma yarattı.

Dünyanın en eğlenceli filmlerinden, hatta Noel denildiğinde böylece fazla çocuğun birincil hatırladığı filmlerden olan “Evde Tek Başına” için muhteşem bir teori ortaya atıldı. Yalnız bu kuram o kadar Game of Thrones teorilerine benzemiyor. Gerçekleşirse, son 100 yılın en büyük bağlamalarından birisi olacak.

ilk olarak 1990 yılında çekilen “Home Alone” yani Evde Kimsesiz isimli film, dünyanın en dehşet filmleri aralarında gösterilen Testere’nin bir nevi ön filmi olabilir. Kısa süre önce yayınlanan Testere 2: Jigsaw Efsanesi’nin süper kötüsü olan Jigsaw’ın, Evde Tek Başına’nın tatlı küçüğü Kevin McAllister olduğu düşünülüyor.

Noel filmleri arasında en meşhur yapımlardan olan Evde Tek Başına’daki Kevin McAllister’ı aşağı yukarı biliyorsunuz. Bayağı çocuklar gibi korkmak yerine, tüm soğukkanlılığıyla evlere kurduğu akıllıca tuzaklarla hırsızları şamar oğlanına çevirmişti. Macaulay Culkin’in canlandırdığı karakter, ola ki değil artık diyeceksiniz, ancak Jiggsaw karakteri ile olağanüstü örtüşüyor.

Jason Concepcion göre ortaya atılan bu bahis, Jigsaw katilinin nasıl oluştuğunun hikayesini yıllar önce izlediğimizi gösteriyor. Concepcion’a kadar Evde Kimsesiz’nın efsane karakterinin, tıpkı Jigsaw’da olduğu gibi öfke kontrol sorunları var. aynı zamanda, şiddetli fantezilere eğilimi olan ufak çocuğun bu travması büyüdüğünde başına acayip işler açmış gibi duruyor.

Peki, sizler bu iki şahsiyet aralarında bir benzerlik olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kaynak : http://www.ladbible.com/entertainment/weird-film-and-tv-did-home-alones-kevin-mcallistair-grow-up-to-become-jigsaw-20171124


Bir Cevap Yazın