İnternet ve Performans Dostu YouTube Go, Android İçin Yayınlandı!

Google, uzun süredir üstünde çalıştığı performans dostu mobil işletim sistemi Android Go için uygulamalarını bir bir uyarlıyor. Mevcut YouTube uygulamasından daha hafif olan YouTube Go, beta testlerinden çıktı ve artık Play Store’dan indirilebilir.

Yeni çıkan akıllı telefonlar çabuk olabilirler, fakat küresel başvuru formu oranlarına bakıldığında hala düşük performans bildiren cihazların fazla yaygın olduğu görülüyor. Mobil uygulamalar, yeni çıkan amiral gemilere göre uyarlandıkça düşük sistem özelliklerine sahip telefonlar ağırlaşmaya başlıyor ve kullanıcıları isyan ediyorlar.

Google ise birçok üreticinin cihazı için sunduğu Android işletim sistemini, düşük performans sergileyen cihazlar için elden geçiriyor. Yakın zamanda kullanıcılara sunulacak olan olan Android Go, sistemin en bereketli şekilde çalışmasını sağlayacak. böylece önce uygulamaları yapılandırmakla işe başlayan Google, en fazla kullanılan uygulaması YouTube’u Go ailesine dahil etti. 

 

YouTube Go, kullanıcıların videoları kaydetmelerine ve bunları telefonun hafızasından sonradan da görüntülemelerine olanak tanıyor. Hatta bu videoları, Bluetooth aracılığıyla diğer arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Yani performans dostu olduğu kadar, internet bağlantınızı sömürmeyecek faturaları kabartmayacak uygulamadan laf ediyoruz.

YouTube Go, Android 4.1 Jellybean ve daha yeni Android sürümlerinde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız tatmin edici olacaktır.

 

YouTube GoİNDİR Kaynak : https://www.phonearena.com/news/YouTube-Go-is-out-of-beta-and-available-for-download-in-the-Google-Play-Store_id100164


Bir Cevap Yazın