Mideniz niçin duygularınıza karşı bu dek alıngan?

İşte bu rahatsızlığı azaltmak ve temel sorunları tamir etmek için (şüphesiz doktorunuzu ziyaret ettikten daha sonra) uygulayabileceğiniz 5 anlamlı tüyo…

Yeterince dinlenin

Yeteri dek uyumuyorsanız, bu durumdan ruh haliniz ve bedeniniz doğal olarak etkilenecektir. Yetişkinlerin minimum 7 saat gece uykusu uyumaları öğüt edilir. Eğer siz de midenizin fazla hassas olduğunu düşünüyorsanız, yeterince dinlenip dinlenmediğinizi göz önünde bulundurun. Arkasında iyi bir gece uykusu planlayın ve midenizin daha iyi olup olmadığını değerlendirin.

Mideniz neden duygularınıza karşı bu kadar hassas

Yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirin

Gerçekten dürüst gıdaları mı tüketiyorsunuz? Besin düzeninizle ilgili kuşkusuz öncelikli olarak doktorunuza danışmalısınız. Eğer fazla meşgul olduğunuz için vücudunuzu beslemeyi unutuyorsanız, vücudunuz “hayatta kalma” moduna geçecek ve kapanacaktır. Bunun da bedeninize bir maliyeti olacaktır. Hem doktorunuza kullandığınız ilaçlardan mutlaka bahsedin. İlaçların mide ve bağırsak üstünde bir takım tabi etkileri olabilir.

Mideniz neden duygularınıza karşı bu kadar hassas

Hareket edin

Tüm gün bir sandalyenin üzerinde oturmak, sindirim sistemimizi negatif yönde etkileyebilir. Bu yüzden mide ve bağırsak problemi yaşıyorsanız, öğle aralarında yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz. Birçok insan yalnızca yoga yaparak bile sindirim sisteminde iyileşme yaşadığını belirtmektedir.

Mideniz neden duygularınıza karşı bu kadar hassas

Sakinleştirici bir etkinlik planı yapın

Her şeyi bir kenara atıp sakinleşecek süre bulamıyorsanız bile, sizi rahatlatmak için günde on beş dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Bu 15 dakikada sizi sakinleştiren bir şeyler yapın; en sevdiğiniz şarkıyı dinleyin; esneyin veya boyama yapın. Belirli olun bu kısacık vakit dilimi, vücudunuzdaki tüm sistemler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir.

Mideniz neden duygularınıza karşı bu kadar hassas

Yaşamınızdaki stres faktörlerini belirleyin

Dayanılmaz bir meslek yoğunluğu ve sizi çevreleyen sağlıksız ilişkiler! Yaşamınızdaki gerginlik faktörlerini belirleyin ve bunları nasıl dengeleyebileceğinizi düşünün. Önceliklerinizi gözden geçirin ve buna kadar bir yol çizin. Hayatınızı daha sağlıklı bir düzene kavuşturmak için bir uzmandan destek almak da, mide ve bağırsak problemleriniz konusunda size destek olabilir.

Zihninizi sadece yapılacaklar listesindeki ögeleri kontrol etmesi için, içeri dönüp bedeninizi dinlemek için de kullanın. Çünkü onun, size anlatacak bir hikayesi olabilir!

 


Bir Cevap Yazın