Sabahtan kalkar kalkmaz yapacağınız 6 şey

Yatakta gerinmek

Gece baştan başa kaslar küçülür, sertleşir, eklemler durgunluktan daha yoğun bir hal alırlar. Sabah uyandığınızda yatakta şen şen gerindiğinizde kaslarınız uzar, eklemleriniz hareketlenir böylelikle bedeninizi yataktan kaldıracak dokuları canlandırmış, uyandırmış olursunuz!

Meditasyon

Yataktan kalktınız çok uzağa yok yatağın önünde yere oturup 5-10 dakika meditasyon yaptığınızda güne merhaba diyecek harika bir fırsat yaratmış olursunuz. Bu meditasyonla zihninizi uyandırabilir, bedeninize merhaba diyebilirsiniz.

Eğlenceli müzik

Sabahları dinlemek için düzenlenen onlarca müzik listesinden birini seçin kendiniz için. Yerli yabancı içinizi tez canlı edecek şarkıları açın. Evin içinde bir o yana bir bu yanlamasına dolaşıyor olsanız bile bu müziğin size eşlik etmesine izin verin.

Alıştırma

Oldukça basit hareketlerle başlayın. Egzersiz yapmak dolaşım sisteminizi harekete geçirecek tüm gün enerjik hissetmenizi sağlayacak. İnternette sabahleyin uyanınca yapılacak 10 dakikalık alıştırma videolarından faydalanabilirsiniz.

Alkali su (sıcak ya da soğuk)

Alkali su hazırlamak oldukça basit. Bir bardak suyun içine veya komple sürahiye/şişeye limon, salatalık gibi sebzeleri koyarak kendinize alkali su hazırlayabilirsiniz. Bu suyun sıcak mı soğuk mu olmasını seçim edersiniz o zevkinize kalmış. Deneyin bakın hangisini içmek size daha kolay geliyorsa günlük rutininize ekleyin.

Duş ve/veya deri bakımı

Duş elde etmek günün her saatinde son derece canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Sabahları bundan faydalanmayı dikkatsizlik etmeyin. Her duşta saçlarınızı yıkamasanız bile bedeninizi suyla buluşturmak iyi gelecektir. Cilt bakımı deyince gözünüz korkmasın, yazları Hindistan cevizi yağı, kışları susam yağını vücudunuza kullanmak cildinize ihtiyacı olan nemi ve bakımı sağlayacaktır.


Bir Cevap Yazın