Uzmanlar uyarıyor! Bu yiyecekler seri yaşlandırıyor

Besin, dinç yaşamanın en manâlı unsurlarından biri. Sağlıklı beslenip zararlı besinlerden uzak durarak daha uzun, nitelikli bir ömür geçirebilirsiniz. Sizi çabucak yaşlandıracak, zararlı besinleri öğrenerek bu gıdalardan uzaktan durabilirsiniz.

Hem yağlı ayrıca zararlı: Kızartma

Çeşitli sebze ve et ürünlerini kızartarak harcamak, fazladan yağ almanıza, vücudunuzun hantallaşmasına, cildinizin bozularak akne, sivilce oluşmasına neden oluyor. Tüm bu etkiler de keza cildinizi ayrıca de vücudunuzu daha süratli yaşlanıyor.

Uzmanlar uyarıyor Bu yiyecekler hızlı yaşlandırıyor

Mide düşmanı kahve

Granül kahve çeşitleri, içerdikleri kimyasallar ve gördükleri işlemler nedeniyle asitli ve zararlıdır. Bu asitler, midenin delinmesine deha yol açabildiği gibi cildi yaşlandırır. Kahve tüketmeyi seven kişiler, Türk kahvesi gibi operasyon görmemiş kahveleri seçim edebilir.

Her rahatsızlığın başı: Bitmiş şeker

Şekerli içecekler ve şekerli yiyecekler, vücuda alınan proteinleri değil eder. Cildi güzelleştiren, vücudu dinç ve dinç tutan proteinler azaldığında yaşlanma hızlanır. Tüm bunların yanı sıra şeker kilo alımına, yağlanmaya ve cildin esnekliğini yitirmesine de sebebiyet verir.

Uzmanlar uyarıyor Bu yiyecekler hızlı yaşlandırıyor

Karbonhidrat deposu: Hamur işi

Börek, poğaça, pizza, makarna, ekmek gibi hamur işi yiyecekler, karbonhidrat ile doludur. Karbonhidrat ve bunun yanı sıra şeker de barındıran hamur işleri, metabolizmayı yavaşlatır. Daha dinç ve uzun bir yaşam için vücudu yağlandıran hamur işlerinden muhtemel olduğunca uzak durulmalıdır.

Doğallıktan uzaktan: Margarin

Doğal bir içeriği olmadığı için sindirim sistemi tarafından tanınmayan ve bu yüzden de hazmedilemeyen margarin, vücudun yağ depolamasına niçin olur. İçeriğindeki doymamış yağ asidi hücreleri değil ederek yaşlanmayı hızlandırır.

Uzmanlar uyarıyor Bu yiyecekler hızlı yaşlandırıyor

Şekerli sebzeler

Bütün sebzeler dinç ve yardımsever değildir. Havuç, darı gibi şekerli sebzeler, içerdikleri vitaminler için tüketilebilir. Ama fazla tüketilen bu sebzeler, kan şekerini yükseltebileceği için risk barındırır, yaşlanmaya yol açar. Bu sebzeler, kilo alımına da niçin olabilir.

Alternatiflerini arayın: Gazlı ve asitli içecekler

Çok sık tüketilince tiryakilik yapan gazlı ve asitli içecekler, yüksek oranda şeker içerir. Keza fosfor açısından varlıklı olan bu içecekler, vücuttaki kalsiyumun azalmasına yol açıyor. Azalan kalsiyum öncelikle kemik erimesi edinmek üzere türlü rahatsızlıklara neden olarak yaşlanmanın önünü açar, vücudu güçsüzleştirir.

Mutluluk ikincide saklı! | Doktor Bu Ne?


Bir Cevap Yazın