WhatsApp için yeni güncelleme geldi!

Birkaç saat önce App Store’da iPhone ve iPad cihazları için açılan en son WhatsApp sürümü, bir süredir batırılmış en çarpıcı yeni özellikler getiriyor.

Kuşkusuz WhatsApp, iPhone ve diğer akıllı telefonlar için kullanılabilen dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır, ancak son birkaç yılda WhatsApp bundan daha fazla olmuştur. WhatsApp, Wi-Fi ya da hücresel bağlantılar üzerinden telefon görüşmesi yapmanın yanı sıra kişilere resim, video ve sesli mesaj göndermek için bir mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılıyor.

En yeni sürümü WhatsApp 2.17.81, desteklenen iPhone cihazlarına zorlama sağlayan Apple’ın iOS mobil işletim sistemi için bugün App Store’a indi ve daha uzun sesli mesajlar kaydolma olanağı sağladı. WhatsApp’da uzun sesli mesajları kayda geçirmek için yapmanız gereken tek şey hızlıca kaydırmak ve kaydı kilitlemektir.

WhatsApp, “Uzun Sesli Mesajları kolayca kayda geçirmek mi, Sesli Mesaj kaydedilirken kaydını kilitlemek için çarçabuk kaydırın, bu nedenle parmağınızı basılı tutmadan kaydetmeye devam edebilirsiniz,” dedi App Store sürüm notlarında, ikinci özelliği de açıkladığı bu güncellemede, uygulamada YouTube videoları yürütme özelliği tanıtıldı.

Fotoğraf içinde fotoğraf desteği ile uygulamada YouTube videoları oynatın. WhatsApp 2.17.81 güncellemesiyle iPhone’unuzdaki iOS uygulamasıyla ilgili YouTube’da izlemek için bugüne dek bir YouTube videosunu tıklamış olsaydınız, arkadaşlarınızın sizi ilk elden uygulamada gönderdiği YouTube videolarını oynatabilirsiniz. Hepsinden önemlisi, aynı zamanda resimli mesajlaşma ve izlemeyi devam ettirebilmeniz için picture-in-picture desteği de var.

iPhone’unuzda WhatsApp kullanıyorsanız devam edin ve PiP ile daha uzun sesli mesajların ve YouTube videolarının tadına varmak için App Store’dan güncelleyin. WhatsApp Messenger ücretsizdir ve Apple’ın iOS 7.0 ya da daha yeni mobil işletim sistemini çalıştıran bütün iPhone cihazlarıyla uyumludur.


Bir Cevap Yazın