WhatsApp’a Beklenen Ses Kayıt Düğmesi Değişikliği Sonunda Geldi!

Birkaç hafta önce edindiğimiz data, bugünden itibaren iOS kullanıcılarına değişik durumda. WhatsApp’taki ses tescil düğmesi, son güncelleme ile birlikte değiştirilmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a bir değişikliğin geleceğinden bahsetmiştik. Bu değişiklik, ses tescil düğmesinin bambaşka bir şekilde kullanılacağına yönelikti. WhatsApp, bugün yayınladığı 2.17.81 sürümüyle birlikte bu özelliği faal etti.

Bu yenilikten yeniden bahsetmek gerekirse, evvelden ses kaydı göndermek için parmağımızla ‘kaydet’ butonuna basılı tutmamız gerekiyordu. Yeni sesli tescil yönteminde ise kilit simgesini sol tarafa sürüklediğimizde kayıt işlemi başlamış olacak. Elinizi çektikten sonradan ‘bayrak direği’ butonuna bitmiş basarak sesli mesajınızı aleyhinde tarafa gönderebileceksiniz. Fakat bir hatırlatma yapalım; sesli kayıt sırasında medyaları görüntüleyemeyecek ve mesaj yazamayacaksınız. 

Gelecek bir değişiklik ise yeniden aylar önce de belirttiğimiz gibi YouTube’un resim içinde resim modu. Bir YouTube video bağlantısı aldığınızda bunu direkt olarak WhatsApp’ın içinde oynatabileceksiniz. Bundan Başka diğer bir kişiyle sohbet ettiğinizde dahi videoyu izlemeye devam edebileceksiniz. Bu seçenek son güncelleme ile birlikte aktif edilmiş gibi görünmüyor, ama bir sonraki güncellemede bu özelliği görme ihtimalimiz fazla yüksek.


Bir Cevap Yazın